понеділок, 20 лютого 2017 р.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ
Свету Перькову і Максима Лобача у міських змаганнях з бальних танців (1 місце, категорія "Ювенали-1-Старт")!                                       
Бажаємо їм нових творчих здобутків і перемог! 

неділя, 19 лютого 2017 р.

Захист проектів
«Цікавий світ материка, на який я хочу потрапити»

Упродовж місяця учні 4 класу на уроках природознавства вивчали материки Землі. А завершили тему захистом проектів «Цікавий світ материка, на який я хочу потрапити».
Кожен обрав собі роль і в незвичній формі представив материк. Хто тільки не завітав до нас: мандрівники (Ліза Косиця, Максим Лобач, Люба Калашник, Артем Рой, Аня Рева) розповіли про незвичайні місця, які можна побачити на материках; науковець (Віка Пашко) підняла проблеми освоєння Антарктиди; зоолог (Света Перькова) поділилася знаннями про тваринний світ Австралії, запропонувала переглянути відео про кенгуру.
Не обійшлося на уроці і без гостей. З далекої Антарктиди завітав імператорський пінгвін (Артем Прохоров) і розповів, як його народ виживає у важких холодних умовах. Із острова Мадагаскар приплив лемур (Віталик Мороз), який привіз малюнки своїх друзів.
Урок закінчився дуже швидко. Сподіваюся, він приніс не тільки нові знання, а й багато позитивних емоцій.

Мандрівка світом природи продовжується! 


Більше фото тут

понеділок, 13 лютого 2017 р.

Здавна народ України славився своєю гостинністю. І донині в Україні зберігся звичай як знак великої пошани підносити дорогим гостям хліб-сіль на рушнику.
Хліб-сіль - символ глибокої прихильності, поваги; гостинності; братерської дружби; взаємодопомоги; святості; чистоти і благородства намірів; прощання; вічної пам'яті.
На думку дослідників, хліб символізував побажання багатства і достатку, а сіль захищала від зловорожих сил.
А ще про хліб народ склав прислів’я, приказки, легенди. Із ним пов’язано чимало звичаїв, народних прикмет і повір’їв. Багато ще  нового і цікавого відкрили учні про хліб, працюючи над проектом «Хліб і сіль - символи української гостинності».

У  хлібові душа нашої рідної землі, доля багатьох людей , їх невтомна праця. Мало у світі цінностей, котрі, як хліб, ні на день, ні на годину не втрачали б свого значення.

Хай у вашій хаті завжди пахне свіжим хлібом!

середа, 8 лютого 2017 р.

 У лютому відзначають скорботний День пам’яті воїнів – афганців. Відвідуючи фотовиставку, яку привезла до школи Полтавська районна спілка воїнів-афганців, учні 4 класу більше дізналися про героїв тієї страшної війни, які вірили і думали, що продовжують подвиги й славу батьків і дідів.
На фотографіях побачили і пейзажі далекої країни,і наслідки страшних боїв, і місцевих жителів, і наших солдатів, які не втрачали оптимізму у важких умовах.
Бої закінчуються, а історія вічна. Залишилась в історії й афганська війна. Але в пам’яті людській ще жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдатів і слізьми матерів.

субота, 4 лютого 2017 р.

Державна символіка відіграє значну роль у житті суспільства. Наші прапор, герб і Гімн відомі всьому світові. Все життя людини іде поруч із символами, які нагадують їй її народні та духовні корені, національну приналежність та гідність, про мову, країну та автентичність. У наш час на теренах України з’явився новий суспільний феномен – стрімке поширення державної символіки в усі сфери життя.
Працюючи над проектом «Державні символи у моєму житті», учні 4 класу уявили себе дизайнерами і створили ескізи до колекції з елементами символіки.
А ось що думають з цього приводу самі діти:
«…носити українське вбрання – це патріотично». (Ліза Косиця)
«Я думаю, що це модно. У мене є вишиванка з прапором». (Женя Придатько)
«…люблю створювати прикраси з українськими символами». (Діана Половенко)
«…ми показуємо, що ми патріоти рідного краю» (Віка Пашко)
«…всім українцям треба підтримувати країну і носити одяг з нашими символами» (Света Перькова)